Wzory, które pokochasz

Wraz ze zmieniającymi się sezonami zmianom ulega również obowiązują moda. To, co było na topie zaledwie kilka miesięcy temu odchodzi do przysłowiowego lamusa, by tym samym ustąpić miejsca zupełnie nowym wzorom i kolorom. Niemniej jednak istnieją wzory, które dosłownie nigdy nie wychodzą z mody. Są one absolutnie ponadczasowe, co oznacza, iż możemy po nie sięgać bez względu na aktualnie panujące trendy modowe.

Kropki

Kropki to wzór, który dominował w modzie w latach ’70 XX wieku. To właśnie wtedy sukienki, bluzki, a nawet spodnie wręcz uginały się pod ciężarem różnego rodzaju kropek. Dziś do woli możemy wybierać w ubraniach zdobionych właśnie wzorem kropek. Po które z nich sięgać? Jeśli lubisz minimalizm, ale zarazem pragniesz nadać ubraniom nieco ekstrawagancji, to sięgnij po bluzki z kołnierzykiem, na których nie zabraknie maleńkich kropek tworzących wzór kratki. Chcesz nadać stylizacji przysłowiowego pazura? W takim razie wybierz bluzki z wzorem dużych, nieregularnie ułożonych kropek.

Kreski

A jeśli już o kropkach mowa, to nie sposób nie wspomnieć również o kreskach. Choć ciężko określić kiedy dokładnie dzierżyły one swego rodzaju koronę świata mody, to jednak nie sposób odmówić im popularności. Kreski na dobre wpisały się w świat mody i – choć być może nie przeżywały one okresu zbytniej popularności – to jednak projektanci w dalszym ciągu używają ich, by dodać tworzonym stylizacjom świeżości. Jeśli ty również chcesz sięgnąć po wzory nawiązujące do kresek to podpowiadamy, iż świetnie będą one prezentować się na spodniach z materiału oraz przylegających legginasach.

Pepitka

Charakterystyczna, czarno – biała pepitka określona bywa również mianem tzw. psiego zęba. To wzór, na punkcie którego oszalały kobiety w latach ’50. Wówczas był on obecny zarówno na spodniach, spódnicach czy bluzkach, jak i płaszczach, kurtkach, a nawet dodatkach takich jak m.in. rajstopy, torebki czy buty. Dziś również z powodzeniem możesz sięgnąć po wzór pepitki, który najlepiej wyglądać będzie na jesiennym płaszczu lub też ołówkowej spódnicy do kolan.

Scroll to Top