Druk sublimacyjny

Drukarnia sublimacyjna

w metrażu i na wykrojach, na tkaninach i na dzianinach

Transferowy druk sublimacyjny na tkaninach

Adamex Druk Łódź to drukarnia sublimacyjna. Trasferowy druk sublimacyjny na tkaninach to rodzaj wysokojakościowego zadruku białych lub bardzo jasnych podłoży poliestrowych zawierających przynajmniej 80% poliestru. To nowoczesna technologia zadruku materiałów tekstylnych, która umożliwia uzyskanie trwałego zabarwienia włókien. Największą zaletą druku sublimacyjnego jest to, że wydruk końcowy ma bardzo wysoką jakość i może mieć nieograniczoną liczbę kolorów oraz elementów. Wykonane tym sposobem nadruki są niewyczuwalne w dotyku i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Proces druku sublimacyjnego transferowego na tkaninach jest jedną z najlepszych metod nadruku. Polega na pierwotnym nadrukowaniu dowolnego wzoru farbami sublimacyjnymi na papierze. Następnie otrzymany wzór za pomocą termoprasy płaskiej lub rolowej przedrukowywany jest na biały materiał poliestrowy lub inne podłoże syntetyczne. Technika ta pozwala zastosować nieograniczoną ilość kolorów, uzyskać przejścia tonalne, wysoką precyzję, trwałość i ostrość krawędzi oraz idealną gładkość nadruku – efekt zatopienia w materiale. Nadruki są niezniszczalne, a stroje nie tracą właściwości oddychających nawet przy intensywnym użytkowaniu w ekstremalnych warunkach.

Wyróżnia nas możliwość łączenia kilku technik drukarskich

Zalety druku sublimacyjnego na tkaninach

Doskonała jakość wydruków

Trwały, intensywnie nasycony kolorami, niewyczuwalny w dotyku nadruk – efekt zatopienia w materiale. Ta technologia nadruku pozwala na zastosowanie nieograniczonej ilości kolorów, przejścia tonalne.

Idealna ostrość krawędzi

Nadruki wykonane tą metodą charakteryzują się wysoką precyzją, ostrością krawędzi i idealną gładkością.

Brak widocznego rastra

Drukarnia sublimacyjna nakłada barwnik tak, że nadruk nie posiada rastrowej struktury.

Trwałość

Wykorzystywanie termicznego wgrzewania gwarantuje najwyższą jakość i trwałość nadruku. Nadruk jest odporny na warunki atmosferyczne, ścieranie, pranie, prasowanie.

Precyzja

Nadruku wykonywany metodą sublimacji umożliwia precyzyjne i estetyczne nanoszenie, małych elementów i logotypów.

Swoboda

Nie musisz ograniczać się do jednego wzoru lub do ilości kolorów we wzorze. Dzięki tej technologii wydrukujesz nawet małe partie produkcyjne lub sample.

Elastyczność

Realizujemy zamówienia od 1 sztuki, do produkcji wielkonakładowej.

Niskie koszty

Druk na tkaninach przy wykorzystaniu metody sublimacji jest cenowo przystępny. Nie wymaga kosztownego przygotowania materiału i wykorzystywanego sprzętu. Opłacalnym jest nawet jest nawet przygotowanie nadruku na pojedynczych produktach.

Ekologia

Barwniki, które są wykorzystywane w technice druku sublimacyjnego są nieszkodliwe dla środowiska. Produkowane są na bazie wody, a nie przy wykorzystaniu rozpuszczalnika. Odzież z takim nadrukiem mogą nosić zarówno dzieci, jak i dorośli bez obaw o jego szkodliwy wpływ na zdrowie.

Czym jest druk sublimacyjny transferowy?

Druk sublimacyjny transferowy to rodzaj techniki stworzonej z myślą o tkaninach, w których składzie znajduje się co najmniej 80% poliestru. Druk na poliestrze wykonany wspomnianą metodą pozwala na całkowite zabarwienie włókien materiałów, na jakich jest użyty gwarantując tym samym pełne pokrycie tkaniny. Warto dodać, że taki druk na tekstyliach odznacza się niezwykle wysoką jakością. Drukarnia sublimacyjna Adamex oferuje zatem zadrukowane tkaniny i dzianiny, na których kolory są trwałe. Zastosowana metoda druku sprawia, że materiały nie tracą na jakości.

Na czym polega druk sublimacyjny na tkaninach?

W praktyce druk sublimacyjny jest rodzajem technologii, która składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest nadrukowanie wybranego wzoru na papierze. Do tego celu konieczne jest użycie farb sublimacyjnych. W drugiej kolejności wzór przenoszony jest na wybraną, poliestrową tkaninę. Wspomnianego przeniesienia dokonuje się przy użyciu termoprasy płaskiej lub też rolowanej.

Zalety druku transferowego sublimacyjnego na tkaninach

Druk na poliestrze posiada wiele zalet, które nie sposób przypisać żadnej innej technologii tego rodzaju. Pozwala on bowiem na uzyskanie nieograniczonej ilości kolorów czy też elementów. Wykonany w ten sposób druk z metrażu lub na wykrojach jest niewyczuwalny w dotyku, a ponadto nie ulega on szkodliwemu działaniu warunków atmosferycznych. Kolejną z zalet druku sublimacyjnego o jakiej nie sposób nie wspomnieć jest precyzja.

Zastosowanie druku sublimacyjnego umożliwia bowiem uzyskanie efektu przejść tonalnych w połączeniu z zachowaniem pełnej ostrości krawędzi. Warto przy tym dodać, że tkaniny, na których zastosowana została omawiana technika druku, zachowują właściwości oddychające.

Nadruk / druk sublimacyjny transferowy jest zaawansowaną technologicznie metodą umożliwiającą wykonanie niemalże każdego, nawet najbardziej skomplikowanego wzoru. Dzięki temu z powodzeniem może być on wykorzystywany do nanoszenia na tkaninę małych wzorów, bez obawy o zachowanie ich formy czy kolorystyki.

Atutem druku sublimacyjnego na tkaninach jest jego trwałość. Metoda sublimacji powoduje, że nadruk ciężko jest zdrapać czy odkleić. Nadruki sublimacyjne idealnie nadają się w przypadku produkcji odzieży sportowej, którą należy często prać.

Produkty reklamowe czy odzież reklamowa, przy których wykorzystano nadruk sublimacyjny zyskują na jakości, co z pewnością wpływa na pozytywny wizerunek firmy.

Scroll to Top