Wzornictwo – trendy 2017/2018

Dzięki rozwojowi technologicznemu i wprowadzaniu wielu, innowacyjnych technik wzorniczych, projektowanie tkanin uznawane jest obecnie za jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin. Nic zatem dziwnego, że – korzystając z dostępnych możliwości – projektanci wciąż poszukują nowych rozwiązań i inspiracji, które nierzadko kształtują obraz obecnego rynku. Przedstawiamy najnowsze trendy, które będą stanowiły swego rodzaju must have sezonu 2017/2018.

3D inspirowane naturą

W ostatnich latach technologia 3D niemalże opanowała sporą część gałęzi przemysłu różnego rodzaju. Oczywiście w największym stopniu widoczna była ona w świecie cyfrowym, niemniej jednak nie ominęła również srebrnego ekranu i – rzecz jasna – branży tekstylnej. Dzięki wspomnianemu już rozwojowi technologicznemu możliwe jest drukowanie tkanin, które w pełni imitują efekt 3D. W sezonie 2017/2018 efekt ten łączony jest z inspiracjami wprost z głębi oceanu. Drukowanie na tkaninie uwzględnia więc perłowe efekty i metaliczne odblaski, które tworzą wrażenie ruchu tafli wody.

Jednak otchłanie oceanu to zaledwie przedsionek świata inspiracji w sezonie 2017/2018. Kolejnymi, niezwykle modnymi wzorami są bowiem motywy kwiatowe. Oczywiście i one mają za zadanie imitację wrażenia ruchu.

Magiczny świat kosmosu

Świat kosmosu zapiera dech w piersi i zachwyca, fascynując nas zarazem tym co piękne i niepoznane jednocześnie. Nic zatem dziwnego, że drukowanie tkanin w sezonie 2017/2018 uwzględnia tworzenie struktur geologicznych połyskujących niczym wnętrze muszli. Na tym jednak nie koniec. Nie zabraknie również membran, pikowania, siatek czy marmurków. A wszystko to – rzecz jasna – drukowane na tkaninie w formie trójwymiarowych wzorów.

A kwestia kolorystyki?

Podobnie jak w zeszłym sezonie, tak i w tym sięgniemy do palety pasteli z różami, fioletami czy błękitami na czele. Nie zabraknie również bieli, brzoskwini i szarości. Jednak w modzie będą również odcienie żywe, mocno nasycone. W tym przypadku projektanci stawiają głównie na granaty, odcienie złota i srebra, biele, szarości, a nawet zawsze modną czerń.

Scroll to Top