Moda na święta

Minimalizm, choć wciąż obecny w trendach wnętrzarskich, z sezonu na sezon wydaje się odgrywać coraz mniejszą rolę w świecie mody. Nie ma w tym jednak nic dziwnego; w końcu w ostatnim czasie trendem wiodącym prym jest przede wszystkim wzór i nadruk. Swego rodzaju boom na wspomniane rodzaje zdobień przeżywamy najmocniej właśnie w obowiązującym sezonie przedświątecznym. Sweterki, bluzki czy też luźne koszulki z nadrukiem renifera, bałwanka bądź też świętego Mikołaja cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego? Skąd wzięła się moda na świąteczne wzory i czy rzeczywiście warto jej ulegać?

Skąd wzięła się moda na wzory ze św. Mikołajem?

Zanim przejdziemy do dokładnego omówienia rodzajów wzorów oraz typów ubrań, na których są one umieszczane, w pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie, a mianowicie skąd właściwie wzięła się moda na świąteczne wzory? Przecież jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość osób zakładała na święta ubrania eleganckie, które nierzadko stanowiły klasyczne sukienki, a w przypadku panów – garnitur. Obecnie jednak trendy te odeszły już do lamusa. Wpływ na taki obrót zdarzeń ma oczywiście moda napływająca do nas ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie w USA narodził się omawiany trend świąteczny, a wynikał on ze swego rodzaju konkursu, jaki miał miejsce podczas rodzinnych świąt. Wówczas to domownicy wybierali spośród zgromadzonego grona osobę, która założyła na siebie najzabawniejszy sweter z motywem świątecznym.

Święta na Twojej… koszuli?

Obecnie odwiedzając sklepy odzieżowe w okresie przedświątecznym możemy spodziewać się, iż wystawy dosłownie będą się uginać pod ciężarem motywów nawiązujących do Bożego Narodzenia. Znajdujemy je zarówno na koszulkach, jak i bieliźnie, swetrach, spodniach, a nawet szalikach czy też rękawiczkach. Czy warto ulegać omawianej modzie? Jeśli tylko kochacie święta i pragniecie poczuć ich atmosferę ze zdwojoną siłą, to jak najbardziej. W końcu kto powiedział, że sweterek z reniferem sprawdzi się wyłącznie podczas rodzinnej wigilii?

Scroll to Top