Jesienne wzornictwo 2017/2018

Jak wspominaliśmy w jednym z ostatnich artykułów, tegoroczne trendy jesienne obfitować będą w barwy stonowane, przywodzące na myśl kolory natury. Nie oznacza to jednak, iż projektanci zrezygnowali z wzorów, które w ostatnich latach wręcz zdominowały świat modny. Przeciwnie! Łączą je oni z nadmienionymi kolorami, by osiągnąć w ten sposób zaskakujący, nietuzinkowy i niezwykle oryginalny efekt.

Czas na ornament!

Ornamenty królowały na wybiegach mody głównie w latach 60’ ubiegłego wieku, znajdując swoje miejsce zarówno na damskich, jak i męskich elementach odzieży. Koszule, kombinezony, a nawet spodnie były więc bogato zdobione wzorami, które niekiedy przyprawiały o prawdziwy zawrót głowy. Następnie trafiły one do przysłowiowego lamusa by dopiero w XXI wieku świętować swój wielki powrót. Obecnie ornamenty niczym z oryginalnego, perskiego dywanu znajdziemy głównie na koszulach oraz sukienkach. Ponadto zdobią one różnego rodzaje szale i chusty. Co ciekawe, najmodniejsze wersje opisywanych wzorów uwzględniać będą brąz w niemalże wszystkich tonacjach i odmianach.

Moda na folk

Zaledwie kilka lat temu ogromną popularnością cieszyły się bogato zdobione chusty w stylu folk. Dziś styl ten ponownie wraca do łask, tym razem pod postacią wzorów rodem z Podhala, umieszczanych zarówno na eleganckich, wieczorowych kreacjach, jak i sukienkach, które z powodzeniem możemy nosić na co dzień. A jeśli już mowa o stylu folk, to warto zauważyć, iż jest on nieco zbliżony do kwiatów rodem z serca dżungli, które królowały na letnich kreacjach. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by wspomniane, letnie sukienki połączyć z ciepłymi swetrami otrzymując w ten sposób modny, jesienny look.

Gwiazdy są wśród nas

Kosmos oraz wszystko co z nim związane nie przestaje inspirować projektantów. W związku z powyższym w sezonie jesień 2017/2018 będziemy mogły do woli cieszyć się gwiazdami (a nawet całymi galaktykami!) umieszczony w formie wzorów na ciepłych bluzach, bluzkach, kurtkach i płaszczach.

Scroll to Top