Jesień w stylu hippie

Styl hippie określany bywa również mianem stylu hipisowskiego. Jak zapewne łatwo się domyśleć, ten charakterystyczny rodzaj krojów i wzorów ma swoje początki w latach 60’ i 70’ XX wieku, a więc czasie stanowiącym złoty okres subkultury hipisowskiej. I choć wspomniany okres mamy już dawno za sobą, to jednak styl mody hippie jest wciąż aktualny. Z kolei porą roku, która wspaniale komponuje się z modą hippie jest jesień. Jeśli więc kochasz modę hipisowską i nie boisz się eksperymentów to już dziś przywitaj jesień w kreacjach nawiązujących do stylu hippie.

Bluzka – wzorzysta i kolorowa

Barwy jesieni kojarzone są z reguły z paletą brązów. Niemniej jednak w praktyce ilość wspomnianych kolorów jest znacznie większa. Znajdzie się tu bowiem miejsce na czerwienie, zieleń, granaty czy też odcienie szarości. A wszystko to przełamane słoneczną żółcią i głęboką, nasyconą pomarańczą. Wszystkie, wspomniane kolory połączone w jedność staną się cudowną mozaiką, która ozdobi noszone przez ciebie bluzki i koszule. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomniana odzież charakteryzowała się wyłącznie jedną z palet, a więc posiadała połączenia w odcieniach granatu czy też zieleni.

Spodnie – luźne i szerokie

Moda hipisowska kojarzona jest głównie z jeansami dzwonami. Ten kultowy już rodzaj spodni warto nieco zmodernizować poprzez wykonanie na nogawce poziomych nacięć, a następnie odpowiednim wystrzępieniu takowych. Warto przy tym zauważyć, iż linia cięcia powinna znajdować się na wysokości uda lub też bezpośrednio przed kolanem. Nie chcesz aż tak ingerować w strukturę materiału? W takim razie wystarczy, że wykonasz lekkie przetarcia na nogawce. Możesz tego dokonać używając domowej tarki do stóp bądź też żyletki.

Dodatki – postaw na kolor i zwiewność

Jednym z absolutnie najbardziej charakterystycznych dodatków stylu hippie są kolorowe, zwiewne chusty. Wspomniany dodatek możesz nosić na jeden z wielu sposobów np. w formie ciasno zawiązanej apaszki, jako pasek do spodni bądź też w roli opaski na włosy.

Scroll to Top