Druk cyfrowy na tekstyliach – zalety

Piękne, oryginalne i niebanalne w swojej formie. To właśnie one cieszą oko zarówno właściciela danej kreacji, jak i osób z jego otoczenia. O czym mowa? Oczywiście o nadrukach cyfrowych na różnego rodzaju materiałach. Jakie inne zalety posiada druk cyfrowy sublimacyjny na tkaninach? Na jakich tkaninach może być on wykonywany?

Druk cyfrowy – na jakich tkaninach?

Wbrew pozorom druk cyfrowy na tkaninie nie może powstać na dowolnie wybranym materiale. Tkanina, która ma zostać zadrukowana musi bowiem posiadać w swoim składzie co najmniej 80% poliestru. W praktyce materiałami spełniającymi podane powyżej kryteria są tkaniny techniczne, obiciowe, dekoracyjne, sportowe, jak również polar, żakard, koronki, elana, lycra, coolmax, softshell, flagówki, szyfon, tiul, satyna i spora ilość innego rodzaju tekstyliów.

Zalety metody druku sublimacyjnego

Druk na poliestrze i materiałach zawierających znaczną przewagę takowego, charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak również nieprawdopodobną wręcz odpornością na uszkodzenia. Każdy, wykonany w ten sposób nadruk jest więc w pełni trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia.

A kolory?

Takowe cechuje przede wszystkim soczystość i nasycenie barwy. Posiadają one głębię i nierzadko sprawiają wrażenie zatopionych w tkaninie. Co jednak najciekawsze to fakt, iż druk cyfrowy na tkaninach pozwala na zastosowanie praktycznie niezliczonej ilości kolorów, z dodatkowym efektem przejść tonalnych. Wzory nie są rozmazane, każdy z nich posiada ostre, wyraźnie zaznaczone krawędzie.

Opisywany druk sublimacyjny jest w pełni odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Co więcej; materiały, na których zastosowana została technika druku cyfrowego, zachowują właściwości oddychające.
Druk na poliestrze to nowoczesna, technologicznie zaawansowana metoda, która umożliwia ozdobienie tkaniny dowolnie wybranym przez nas wzorem. Nie jesteśmy przy tym ograniczeni ani ilością kolorów, ani też wielkością przenoszonych na materiał elementów.

Scroll to Top