Design w barwach jesieni

Jesień na dobre rozgościła się za naszymi oknami, a to oznacza, że miejsce letnich, zwiewnych ubrań powinny zająć kreacje o wiele cieplejsze, dopasowane zarówno fasonem, jak i wzorem do omawianej pory roku. Zapomnijmy więc o pełnych energii, słonecznych barwach i zamieńmy je na niezwykle modne w tym sezonie odcienie brązu, brudnej zieleni czy też granatu.

Kolorystyka

Tegoroczne trendy jesienne – w odróżnieniu od tych z poprzednich lat – odznaczają się zdecydowanie mocniejszymi, a nawet wręcz mrocznymi barwami. Nie ma tu miejsca na lekkie, dziewczęce pastele czy też pełne energii neony. Wręcz przeciwnie. W obowiązującym sezonie projektanci stawiają głównie na kolory, które z powodzeniem możemy określić mianem naturalnych barw jesieni. Jakie konkretnie? Odcieniami, które zdecydowanie zdominują modę w sezonie jesień 2017 będą brązy; zarówno te ciepłe, wpadające w mahoń, jak i te zdecydowanie silniej zbliżone do hebanu. Nie zabraknie też miejsca dla odcieni cynamonowych czy też spiżowych.

Po brązach przychodzi kolej na zielenie. Zapomnijmy jednak o jasnych, trawiastych odcieniach czy też typowo letnich, limonkowych barwach. W tym sezonie obowiązywać będą bowiem kolory zdecydowanie bardziej zbliżone do khaki, a więc silnie nasycone, ciemne i mocno stonowane. Nie mniej modna okaże się zieleń butelkowa, oliwkowa czy nawet zieleń określana potocznie mianem zgniłej. Jeśli wspomniane barwy zdecydowanie odbiegają od Twoich upodobań kolorystycznych, to proponujemy sięgnąć po nieco jaśniejszą zieleń morską bądź też seledyn wzbogacony klasycznymi, czarnymi dodatkami.

Ostatnim, jednak nie mniej modnym kolorem obowiązujący tegorocznej jesieni jest granat wraz ze wszystkimi swoimi odcieniami. Jakimi konkretnie? Swego rodzaju must have’m obecnego sezonu jest kolor atramentowy, a więc jeden z najmocniejszych tonów wspomnianej barwy. Tuż obok takowego występują nuty zbliżone do błękitu pruskiego określanego również mianem błękitu Turbulla. Równie modne będą ultramaryny czy też kobalty.

Scroll to Top